Create your blog and photo album with postbit
Create your blog and photo album

Create new post

Content:

Upload a picture:
Tags (keywords separated by comma)

Save Cancel
kurumsalsosyalmedya:   Followers: 0 ; Following: 0


Sosyal Medya Danışmanı Kiralamadan Önce Sorulacak Neleri Biliyor musunuz?Birçok girişimci, sosyal medya pazarlama stratejisine gerçekten yatırım yapmak için gerekli zamana sahip değildir. İşletmeniz için başarılı olabilmesi zaman ve sabır gerektirir. Bu nedenle çok kişi bir sosyal medya danışmanının yardımına ihtiyaç duyuyor.
 sosyal medya danismanligi
Bir sosyal medya danışmanı, şirketinizin çevrimiçi sesi olabilir. Bunlar, sosyal ağlarınızla tamamen etkileşim kurabilen, markanızın farkındalığını artıran ve satışlarınızı artıracak web sitenize trafik çeken bir kişidir.
 
Danışmanınızı dikkatle seçmeniz gerekir. Sosyal medya aracılığıyla şirketinizin temsilcisi olmak için dışarıdan biriyle katılmadan önce sormanız gereken on soru aşağıda.
 
Kendi sosyal ağlarınızda ne başarılı buluyorsunuz?
 
Potansiyel danışmanınızın hem mesleki hem de kişisel ağlarında sağlıklı ve aktif bir çevrimiçi katılım seviyesine sahip olduğunu bilmek istersiniz. Onların kendilerini çok iyi pazarladığını görmüyorsanız, neden işinizle daha iyi bir iş çıkaracaklar?
 
Danışmanların sosyal ağ sayfalarına bakın. Onlarla etkileşime giren insanlara derhal yanıt veriyorlar mı? Değerli, kaliteli içeriği paylaşıyor musunuz? Tweetleri veya durum güncellemeleri rahatsız edici bir dil veya resim içeriyor mu? Bunlar, bir danışmana temsilciniz olmasını istemeden önce bilmek istediğiniz şeylerdir.
 
Niş pazarımı anlıyor musun?
 sosyal medya hizmetleri
Çok çeşitli pazarları anlayan danışmanlar ve sadece bir veya ikisine odaklanan diğer danışmanlar var. Seçtiğiniz kişinin pazarınızın ne olduğunu, hedef kitlenizin ne isteyeceğini ve ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağını iyi kavramış olduğundan emin olmalısınız. Pazar eğilimleri hakkında yazmış olabilecek herhangi bir makaleye veya blog gönderisine bakın.
 
Sektörümdeki liderlerle ne gibi bağlar var?
 
Ürünleriniz hakkında daha fazla farkındalık yaratmaya yardımcı olmak için endüstride bazı bağlantıları olan bir danışman bulmak istiyorsunuz. Onları takip eden, takip eden, kim olduklarını, onları Facebook'dan "seven" ve LinkedIn'de bağlı oldukları başka kişi ve işletmeleri görebilirsiniz.
 
Bana bazı müşterilerinizin kimliğini söyler misiniz?
 
Bir danışmanın geçmiş ve günümüz müşterilerinin kimler olduğunu bilmek istersiniz. Danışman hizmetleri hakkında söylediklerini öğrenmek için onlara e-posta göndermek iyidir. Her müşteriye ne kadar iyi performans gösterdikleri konusunda dışarıdan bir bakış açısı kazandırmak, böylece hizmetlerini kullanmayı seçerseniz ne bekleyeceğinizi öğrenmek daha iyidir.
 
Çalışmanızın bazı örneklerini görebilir miyim?
 
Danışmanın sizi hem güncel hem de geçmiş çalışmalarına birkaç örnek verecek bağlantılar sunmasını isteyin. Geçmişteki kampanyalara bakın ve artan marka gösterimi ve potansiyel satışlarla sonuçlanıp sonuçlanmadığını görün. Bu örnekler kendi izleyicilerinizle iyi çalışır mıydı?
 
Yatırım Getirinizi ölçmek için kullandığınız araçlarınız neler?
 
Metrikler ve analizler, bir sosyal medya danışmanının çalışmalarını doğrulamanın önemli bir parçasıdır. Her bir kampanyadan kaç takipçinin, hayranın ve sevdiğinizin olsuntan fazlasını bilmek istersiniz. Dönüşüm oranlarını ve kurşun üretimi görmelisiniz.
 
EdgeRank'i Facebook'ta izlemek ve Twitter'da ücretleri retweetlemek için ne yapıyorlar? Facebook Insights, Google Analytics, Klout gibi popüler araçları mı kullanıyorlar? Sonuçlarını izlemek için kendi özel yöntemleri var mı?
 
İşim için sahip olduğunuz bazı fikirler nelerdir?
 
Potansiyel bir adayın tüm kartları masaya yatırmamalarını bekleyemezsiniz, ancak size işiniz için ne tür stratejiler izlediğini bir göz atmaya istekli olmalıdırlar. Etkileşimi artırmanın, Facebook Reklamları, Twitter kampanyaları veya Pinterest yarışmaları yaratmanın yollarını belirtebilirler. Zaten fikir geliştirdiklerini bilmek istersiniz.
 
Uzmanlığınız olarak ne tür bir sosyal medya düşünüyorsunuz?
 
Sosyal medya sürekli olarak büyüyor, yeni siteler her geçen gün başarıya ulaşıyor. Güçlü bir Pinterest varlığı yaratmak için daha fazla zaman harcamak isterseniz, yalnızca Facebook hesapları kurma konusunda deneyim sahibi birisini kiralamak istemiyorsunuz.
 
Sosyal medya krizinde ne yapardınız?
 
Sosyal medya kampanyanız sırasında istediğiniz zaman beklenmedik krizler ortaya çıkabilir. Seçtiğiniz kişinin, ortaya çıkan her şeyin üstesinden gelebileceğinden ve en başta bunun olmasını nasıl önleyeceğinden emin olmak istiyorsunuz. Olumsuz yayınlarına, tweet'lerine ve işinizle ilgili yorumlara yorum nasıl cevap verirler?
 
Oranlarınız nedir ve pazarlık yapabilir miyiz?
 kurumsal sosyal medya
Danışman saat ücreti alıyor mu? Proje tarafından Hizmet vermeden önce bir hizmetkar isterler mi? Ödeme programının ne olduğunu, aylık, üç aylık, haftalık olarak öğrenin. Geç ödenen ödemeler için geç ücret veya faiz talep ediyorlar mı? Yönlendirme teşvikleri mi veriyorlar? Minimum sözleşme süresi var mı?
 

Post by kurumsalsosyalmedya (2016-11-18 11:47)

Post your comment:

Name: Email: Site:


| Explore users | New posts | Create your blog | Create your photo album |
| About Postbit | Our blog | Terms of use | Contact Postbit |


Copyright © 2018 - postbit.com